קודי רכב וקבוצת הרכב השכור

Main Content

מהם קודי הרכב המכונים SIPP Codes, מדוע משתמשים בקודי רכב? והאם ניתן לדעת מראש איזה דגם נקבל בהשכרת הרכב בחו"ל? אספנו לכם את כל המידע החשוב על קבוצות רכב בהשכרת רכב לחו"ל: 


◾ מהם קודי הרכב המכונים SIPP Codes?

קודי רכב (SIPP Codes) הם קודים המתארים את המרכיבים העיקריים של כלי רכב. קודים אלו מהווים סטנדרט בתעשייה לתיאור כלי רכב.
לרוב, קודים אלו מורכבים מ- 4 אותיות לועזיות למשל: CDMR - הוא קוד לרכב מסוג קומפקט, בעל 4/5 דלתות, תיבת הילוכים ידנית ומיזוג אוויר.
רכב מסוג CDMR יוכל להיות מיצרניות רכב שונות / דגמים שונים, למשל פורד פוקוס, פולקסוואגן גולף, רנו מגאן, סיאט לאון, יונדאי i30 ועוד.


◾ מדוע משתמשים בקודי רכב?

קודי רכב מאפשרים השוואה קלה יותר בין דגמי רכב שונים, על ידי כך שהם מאגדים כלי רכב דומים יחד. יש אלפי דגמים של כלי רכב בעולם, ולכן יש צורך ביישום שיטה לארגון שלהם.


◾ בהשכרת רכב, האם נקבל בוודאות את הדגם שהזמנו?

הזמנת השכרת הרכב בחו"ל מתייחסת לקבוצות ולא לדגמים ספציפיים. בכל קבוצה יש מגוון מכוניות של יצרני רכב שונים. לכן אין אפשרות להתחייב על סוג רכב מסוים. על השובר יתואר דגם המייצג את קבוצת הרכב השכור שנבחרה.
בהתאם, כאשר אתם מזמינים השכרת רכב, אין הבטחה כי תקבלו את הדגם המייצג בקבוצה אותה הזמנתם - אתם תקבלו רכב עם אותו קוד רכב, או, במידה ואינו בנמצא בתחנה, רכב שלו קוד רכב גבוה יותר מזה שהזמנתם (כלומר תשודרגו).

למעשה, היות ונושא הדגמים וחלוקתם בין התחנות השונות הינו פונקציה של האופרציה של חברת השכרת הרכב - קבלת רכב מדגם שונה מהדגם המייצג בקבוצה שהוזמנה היא מקרה שכיח, ולכן אנו ממליצים כי לא תתלו תקוות בקבלת דגם ספציפי.
תפקידו של קוד הרכב הוא לקודד את סוג הרכב אותו הזמנתם.


◾ שימוש בקודי רכב שונים

קודי הרכב הינם סטנדרט וולנטרי אשר נקבע על ידי גוף בשם ACRISS (לאתר האינטרנט של הארגון). קיימת המלצה לחברות השכרת הרכב בעולם להשתמש בקודים אלו, אולם הן אינן מחויבות לעשות כן.
לצערנו, מספר חברות השכרת רכב אינן חברות בארגון ומשתמשות לעתים בקודי רכב שונים במעט, אולם רצוי וניתן להשתמש בטבלה המפורסמת באתר ACRISS כאינדיקציה.


◾ איך אוכל להשתמש בקודי הרכב?

4 האותיות בקוד הרכב מתארות מאפיינים שונים - סוג/גודל הרכב, מספר הדלתות/מבנה הרכב, תיבת ההילוכים של הרכב , ובאם יש לו מיזוג אוויר או מאפיין ייחודי (למשל רכב היברדי, חשמלי וכדומה).
כל שאר המאפיינים אינם ניתנים להזמנה מראש: סוג דלק, נפח מנוע, גודל תא מטען, צבע או מערכת שמע.
להלן טבלת קודי רכב כפי שמפורסמת באתר אקריס: 
https://www.acriss.org/car-codes/expanded-matrix/

 

אופרן מאחלת לכם נסיעה טובה ובטוחה.

הירשמו לניוזלטר שלנו לקבלת טיפים, עדכונים ומבצעים מיוחדים