ביטוחי SCDW, STP ו- LDW בהשכרת רכב לחו"ל

Main Content

ביטוח Super CDW
כיסוי מסוג זה מזכה את השוכר בפטור מתשלום דמי ההשתתפות העצמית במקרה של נזק לרכב השכור (למעט חובת תשלום דמי טיפול שיגבו ישירות על ידי ספק הרכב ללא קשר למהות הנזק).
שימו לב, כיסוי ביטוחי דומה עשוי להיות מוצע, לעיתים, על ידי חברות ביטוח או צדדים שלישיים אחרים. לכן, אם נכלל בשובר ביטוח מסוג Super CDW, עליכם להקפיד שלא לרכוש כיסוי ביטוחי דומה. לא יינתן החזר על כפל ביטוחים.

ביטוח Super TP
כיסוי ביטוחי זה מזכה אתכם בפטור מתשלום דמי ההשתתפות העצמית במקרה של גניבת הרכב (למעט דמי טיפול שיגבו ישירות על ידי ספק הרכב). שימו לב, כיסוי ביטוחי דומה עשוי להיות מוצע, לעיתים, על ידי חברות ביטוח או צדדים שלישיים אחרים. לכן, אם נכלל בשובר ביטוח מסוג Super TP עליכם להקפיד שלא לרכוש כיסוי ביטוחי דומה. לא יינתן החזר על כפל ביטוחים.

ביטוח LDW 
נהוג בארה"ב והוא שילוב של שני הכיסויים האמורים מעלה. 


חשוב לשים לב כי כיסויים ביטוחיים אלה אינם מכסים נזקים למרכב התחתון של הרכב, למצמד, לריפודים או לזגוגיות, נזקים לצמיגים או טיפול בתקרים וכל הוצאה עקיפה ונלווית הקשורה בכך, דמי גרירה או עלות מפתחות חלופיים וכן נזקים שנגרמו לתכולת הרכב או לנוסעיו.

כמו כן, כמו בישראל, הביטוח לרכב השכור איננו מכסה נזקים שנגרמו כתוצאה מנהיגה במצב שכרות או תחת השפעת סמים, נהיגה רשלנית כפי הגדרתה על ידי ספק הרכב או נהיגה על שטחים לא סלולים, נזקי טבע, השארת מפתח במכונית ללא השגחה, דמי ניקיון במקרה שהרכב הוחזר מלוכלך מעבר לסביר. שימו לב גם כי על פי התקנה האירופאית אין חובה להימצאות גלגל רזרבי ברכב, אלא רק ערכת תיקון זמנית עד להחלפת הגלגל.


שימו לב, כי ייתכן וספק הרכב יציע לכם ביטוחים נוספים, אשר כבר כלולים או שאינם כלולים בשובר השכירות. אם בחרתם לרכוש ביטוחים אלה ואישרתם זאת בחתימת ידכם על גבי חוזה השכירות, תישאו בחיוב נוסף בהתאם למחירון הספק.
ניתן לעיתים לבטל תוספות אלה תוך שעות בודדות מרגע חתימת חוזה השכירות, וזאת רק באמצעות פנייה ישירה בלבד של השוכר אל ספק הרכב ועל פי הסכמתו ושיקול דעתו של ספק הרכב. בכל מקרה אופרן אינה אחראית להחזר כספי בגין ביטוחים ו/או תוספות שנרכשו ישירות אצל ספק הרכב.


בנוסף, חשוב לשים לב שתנאי עסקת שכירות הרכב אינם כוללים ביטוח רפואי ו/או ביטוח נזקי גוף או רכוש, לכם ו/או לנוסעים ברכב המושכר, לרבות כתוצאה מתאונות דרכים שעלולים להיגרם (חו"ח) תוך שימוש ברכב המושכר. לכן, עליכם לדאוג לרכישת כיסוי ביטוחי כאמור, באופן עצמאי ובהתאם לתנאי הכיסוי הביטוחי המתאימים עבורכם.

אופרן מאחלת לכם נסיעה טובה ובטוחה.

הירשמו לניוזלטר שלנו לקבלת טיפים, עדכונים ומבצעים מיוחדים