אגרות כבישים, מדבקות וחוקי תעבורה

Main Content

בכל יעד ויעד חלים חוקי תנועה שונים כך שאנו ממליצים לבדוק מראש לגבי תקנות תנועה מיוחדות בכל יעד בו אתם מתכננים לנהוג עם הרכב השכור. 
להלן כמה טיפים חשובים בנושא: 

◾ מדבקת כבישים מהירים:
בכניסה לכבישים ומדינות מסוימות, כגון אוסטריה, שוויץ, סלובניה והונגריה, נדרשת אשרה לנסיעה בכבישים מהירים (אוטוסטרדות) שלרוב מגיעה כמדבקה המודבקת על הרכב. בהתאם יש להצטייד במעברי הגבול במדבקה מיוחדת כדי לנסוע בכבישים המהירים. זה נכון גם אם אתם רק נוסעים דרך המדינות הללו.

חשוב מאוד במקרה שעוברים עם הרכב ממדינה למדינה לוודא מראש אם יש צורך בהוספת מדבקה נוספת במעבר הגבול. שימו לב שללא מדבקה מתאימה תהיו חשופים לקנסות גבוהים.

בנוסף, במדינות רבות ישנם כבישי אגרה המחייבים בתשלום ללא קשר למדבקה (כמו כביש 6 שלנו). במדינות שכאלו, כגון: ארה"ב, איטליה, צרפת, פורטוגל, נורבגיה ועוד יש לשלם בדלפקי התשלום בכניסה או ביציאה מכבישים מהירים.
בחלק מהמדינות ספקי הרכב יוכלו להציע לכם מכשיר אשר מותקן ברכב השכור ומסייע בתשלום נוח ולעתים אף מוזל של האגרות (בארה"ב למשל המכשיר הנ"ל מכונה Toll-pass ובפורטוגל Via Verde).
בארה"ב, לדוגמא, ישנם כבישי אגרה רבים ולכן אנו ממליצים לברר כבר במועד ההשכרה האם ישנו מכשיר ייעודי זמין עבורכם.

◾ חוקי התעבורה:

חוקי התעבורה משתנים ממדינה למדינה ועליכם להכיר אותם ולהיות ערניים להם.
בנוסף להגבלות המהירות והתמרורים הבינלאומיים באירופה נהוג גם להגביל את תנועת המכוניות אל תוך מרכזי הערים.
 
לדוגמא: בהשכרת רכב בלונדון ובשטוקהולם יש לשלם מראש מס עומס בכניסה לאזורים מסוימים ובהשכרת רכב באיטליה השלט הפופולארי ביותר במרכזי הערים עתיקות מסויימות הוא zona a traffico limitato וקל מאוד לפספס אותו.
אם פספסתם, סביר להניח שצולמתם על ידי מצלמה מיוחדת של הרשות המקומית (בדומה לכביש 6) וזו תבקש מחברת ההשכרה את שמכם וכתובתכם על מנת לשלוח לכם דו"ח תנועה עם פירוט אפשרויות התשלום.
חברות ההשכרה גובות דמי טיפול עבור העברת פרטי השוכר לרשות הרלוונטית.

 

אופרן מאחלת לכם נסיעה טובה ובטוחה.

הירשמו לניוזלטר שלנו לקבלת טיפים, עדכונים ומבצעים מיוחדים